GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŻELECHLINKU
ul. Plac Tysiąclecia 2
97-226 Żelechlinek

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żelechlinku jest Emilia Mucha.

GODZINY URZĘDOWANIA:
od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 15:30

Strona internetowa projektu "Aktywni w Żelechlinku"

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żelechlinku został powołany Zarządzeniem Nr 2/90 Naczelnika Gminy Żelechlinek z dnia 26 kwietnia 1990 r.
Uchwałą Nr VI/39/2003 Rady Gminy Żelechlinek z dnia 31 marca 2003 r. zmieniono nazwę na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Organizację i zakres działania Ośrodka określa Statut. Organizację wewnętrzną Ośrodka oraz zakres zadań dla pracowników określa Regulamin.

Zasadniczym celem działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żelechlinku jest wspieranie osób i rodzin, które z przyczyn obiektywnych nie są w stanie zaspokoić swoich elementarnych potrzeb życiowych, "Pomoc społeczna ma na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości".
Pracą Ośrodka kieruje Kierownik, który reprezentuje go na zewnątrz. Funkcjonowanie Ośrodka opiera się na zasadzie jednoosobowego kierownictwa, służbowego podporządkowania, podziału czynności służbowych i indywidualnej odpowiedzialności za wykonywanie powierzonych zadań.